Succesvolle eerste editie van het VCW-Bestuurderscafé in Warenar

Woensdagavond 19 november vond in de Warenar de allereerste editie van het VCW-Bestuurderscafé plaats. De bijeenkomst, georganiseerd door de Vrijwilligerscentrale Wassenaar (VCW), trok een mooie opkomst van bestuurders en vrijwilligerscoördinatoren van Wassenaarse verenigingen en stichtingen. Het doel van de avond: kennis delen, inspiratie opdoen en elkaar ontmoeten. Dat lukte uitstekend.

De avond startte met een presentatie van Voor je Buurt, waarin aanwezigen leerden hoe crowdfunding een krachtig middel kan zijn voor lokale projecten en buurtinitiatieven. Met aansprekende voorbeelden en praktische tips kregen bestuurders helder inzicht in de mogelijkheden van online crowdfunding.

Daarna nam FindNFund de deelnemers mee in de wereld van fondsen en subsidies. Het platform biedt toegang tot een groot aantal verschillende fondsen, en de demonstratie liet zien hoe bestuurders deze kansen efficiënt kunnen benutten voor hun eigen organisaties.

Parallel aan het programma konden bezoekers deelnemen aan het unieke pitch-onderdeel: in acht minuten hun belangrijkste boodschap of plan presenteren aan raadsleden van een politieke partij naar keuze. Deze rechtstreekse verbinding tussen bestuurders en lokale politiek werd enthousiast ontvangen en zorgde voor waardevolle gesprekken over ambities, knelpunten en samenwerkingen in het dorp.

Daarnaast waren er de hele avond gesprekstafels van fondsen zoals Fonds 1818, Fonds Wassenaar, het Cultuurfonds, Voor je Buurt enFindNFund. Bestuurders maakten hier dankbaar gebruik van om concrete vragen te stellen of ideeën voor te leggen.

De sfeer was open en betrokken, en veel bezoekers gaven aan hoeveel waarde het toevoegen van zo’n ontmoetingsplek heeft voor vrijwilligersorganisaties in Wassenaar. Niet alleen vanwege de kennis, maar vooral ook vanwege het netwerk dat zich tijdens de avond spontaan vormde.

Het Bestuurderscafé werd afgesloten met een informele borrel, waar de gesprekken nog lang doorgingen. De VCW kijkt met tevredenheid terug op een zeer geslaagde eerste editie en liet weten te werken aan een tweede VCW Bestuurderscafé op 20 mei 2026.

 

website & applicaties: WMOMO